Długoletnia sprawność - artykuł Dr Jacka Radwańskiego
 Zachęcamy do lektury artykułu Dr Jacka Radwańskiego, który prowadzi u nas zajęcia ze zdrowego odżywiania na kursach dla poczatkujących. 

Już wkrótce będziecie mieli okazję zapisać się na kurs, na którym dr Radwański przybliży Wam tajniki mądrej diety, dzięki której zachowacie sprawność i zdrowie na długie, długie lata!

Przebudzona czy śpiąca Królewna?
Zapraszamy do lektury tekstu Tatiany Osiewicz, która poprowadzi u nas wyjątkowy warsztat Alchemia Kobiecości.


Mindfulness - sposób na harmonię ciała z umysłem - tekst Magi Korbel
CZYM JEST MINDFULNESS?

Mindfulness to tłumaczenie określenia palijskiego sati - ważnego elementu praktyki buddyjskiej. Jest to proces fizjologiczny nakierowywania uwagi na doświadczenia odbywające się w tym momencie, tu i teraz. Proces ten pogłębiamy dzięki praktyce medytacji oraz dzięki innym praktykom.
Kapotasana - mocne wygięcie do tyłu
Kapotasana to bardzo intensywnie otwierająca i energetyzująca asana - pozycja z drugiej serii asztangi. Wymaga wielu przygotowań i długoletniej pracy z ciałem. Nie próbujcie jej sami w domu. 
Praktyka asztangi podczas menstruacji
U większości kobiet menstruacja lub jajeczkowanie przypadają na dni pełni lub dni nowiu. Pełnia sprzyja gromadzeniu - wzrost poziomu krwi (menstruacja) może często przypadać na ten czas. Nów ma charakter odnawiający - ruch w dół energii lub krwi (menstruacja) również może być częsty w tym czasie.
Czytaj więcej
'Co my właściwie śpiewamy na Mysore?' Parę słów na temat mantry otwierającej i zamykającej praktykę.
Praktykę rozpoczynamy stojąc w samastihitih i odśpiewując mantrę Asztanga joga. Wnosi ona świadomość ku wyższym poziomom jogi - oddaje hołd wewnętrznemu guru-uzdrowicielowi, usuwającemu truciznę uwarunkowanej egzystencji (strofa pierwsza) oraz linii nauczycieli, którzy wywodzą się od Patańdżalego.
Czytaj dalej
Wydychaj :)
Pełnia, nów, praca, godziny szczytu, korek, telefon, presja, ciągłe spełnianie oczekiwań.
Jak sobie z tym poradzić? Czytaj więcej!

Parę słów o Moondays
Czy zastawiałeś się kiedyś dlaczego nie praktykujemy Ashtanga yogi w dni księżycowe - czyli Moondays?
Mamy nadzieje, że poniższe wyjaśnienie pozwoli Ci zrozumieć dlaczego odpoczynek w nów lub pełnię księżyca jest dobrym pomysłem :)
Czytaj więcej
Kiedy joga staje się codziennościa - Piotr Suffczyński
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :) 

Przeczytajcie jak Piotr Suffczyński - z zawodu fizyk, opowiada o swoich zainteresowaniach światem fizycznym i świadomością oraz o tym jak joga towarzyszy mu w jego podróży przez życie.
Czytaj więcej
Kiedy joga staje się codziennością - Marta Anuszewska
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :)
Marta Anuszewska jest z zawodu grafikiem, a asztangę zaczęła ćwiczyć 5 lat temu. Dowiedz się jak joga wpłynęła na jej życie :)
Czytaj więcej

Kiedy joga staje się codziennością - Ewa Wuszt
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :)
Ewa Wuszt praktykuje jogę w naszym studiu od 3 lat. Przeczytajcie jak joga pomogła jej w innych formach aktywności fizycznej i w życiu codziennym :)
Czytaj więcej

Co to jest praktyka Mysore?

Wyjątkowość ashtanga jogi odzwierciedla się w praktyce w stylu Mysore. Nazwa ta pochodzi od nazwy miasta Mysore, w południowych Indiach, gdzie praktyka ta powstała. Na zajęciach Mysore wykonuje się samodzielnie sekwencje asan ułożone przez Sri K. Pattabhi Joisa, w tempie dostosowanym do rytmu swojego oddechu. Wykonuje się je zawsze w tej samej kolejności, ale zmienny może być zakres i stopień zaawansowania wykonywanej sekwencji. Można powiedzieć, że nauka w tym systemie nigdy się nie kończy, bo sekwencje są na tyle rozbudowane, że życia nie starczy, żeby je wszystkie opanować, dzięki temu zawsze ma się przed sobą jakiś cel i nie da się łatwo spocząć na laurach!
Artykuł pochodzi z portalu Bosonamacie.pl 
Przeczytaj cały tekst autorstwa Aldony Filipiuk

 

Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl