Przebudzona czy śpiąca Królewna?
Zapraszamy do lektury tekstu Tatiany Osiewicz, która poprowadzi u nas wyjątkowy warsztat Alchemia Kobiecości.


Mindfulness - sposób na harmonię ciała z umysłem - tekst Magi Korbel
CZYM JEST MINDFULNESS?

Mindfulness to tłumaczenie określenia palijskiego sati - ważnego elementu praktyki buddyjskiej. Jest to proces fizjologiczny nakierowywania uwagi na doświadczenia odbywające się w tym momencie, tu i teraz. Proces ten pogłębiamy dzięki praktyce medytacji oraz dzięki innym praktykom.
Kapotasana - mocne wygięcie do tyłu
Kapotasana to bardzo intensywnie otwierająca i energetyzująca asana - pozycja z drugiej serii asztangi. Wymaga wielu przygotowań i długoletniej pracy z ciałem. Nie próbujcie jej sami w domu. 
Praktyka asztangi podczas menstruacji
U większości kobiet menstruacja lub jajeczkowanie przypadają na dni pełni lub dni nowiu. Pełnia sprzyja gromadzeniu - wzrost poziomu krwi (menstruacja) może często przypadać na ten czas. Nów ma charakter odnawiający - ruch w dół energii lub krwi (menstruacja) również może być częsty w tym czasie.
Czytaj więcej
'Co my właściwie śpiewamy na Mysore?' Parę słów na temat mantry otwierającej i zamykającej praktykę.
Praktykę rozpoczynamy stojąc w samastihitih i odśpiewując mantrę Asztanga joga. Wnosi ona świadomość ku wyższym poziomom jogi - oddaje hołd wewnętrznemu guru-uzdrowicielowi, usuwającemu truciznę uwarunkowanej egzystencji (strofa pierwsza) oraz linii nauczycieli, którzy wywodzą się od Patańdżalego.
Czytaj dalej
Wydychaj :)
Pełnia, nów, praca, godziny szczytu, korek, telefon, presja, ciągłe spełnianie oczekiwań.
Jak sobie z tym poradzić? Czytaj więcej!

Parę słów o Moondays
Czy zastawiałeś się kiedyś dlaczego nie praktykujemy Ashtanga yogi w dni księżycowe - czyli Moondays?
Mamy nadzieje, że poniższe wyjaśnienie pozwoli Ci zrozumieć dlaczego odpoczynek w nów lub pełnię księżyca jest dobrym pomysłem :)
Czytaj więcej
Kiedy joga staje się codziennościa - Piotr Suffczyński
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :) 

Przeczytajcie jak Piotr Suffczyński - z zawodu fizyk, opowiada o swoich zainteresowaniach światem fizycznym i świadomością oraz o tym jak joga towarzyszy mu w jego podróży przez życie.
Czytaj więcej
Kiedy joga staje się codziennością - Marta Anuszewska
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :)
Marta Anuszewska jest z zawodu grafikiem, a asztangę zaczęła ćwiczyć 5 lat temu. Dowiedz się jak joga wpłynęła na jej życie :)
Czytaj więcej

Kiedy joga staje się codziennością - Ewa Wuszt
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :)
Ewa Wuszt praktykuje jogę w naszym studiu od 3 lat. Przeczytajcie jak joga pomogła jej w innych formach aktywności fizycznej i w życiu codziennym :)
Czytaj więcej

Co to jest praktyka Mysore?

Wyjątkowość ashtanga jogi odzwierciedla się w praktyce w stylu Mysore. Nazwa ta pochodzi od nazwy miasta Mysore, w południowych Indiach, gdzie praktyka ta powstała. Na zajęciach Mysore wykonuje się samodzielnie sekwencje asan ułożone przez Sri K. Pattabhi Joisa, w tempie dostosowanym do rytmu swojego oddechu. Wykonuje się je zawsze w tej samej kolejności, ale zmienny może być zakres i stopień zaawansowania wykonywanej sekwencji. Można powiedzieć, że nauka w tym systemie nigdy się nie kończy, bo sekwencje są na tyle rozbudowane, że życia nie starczy, żeby je wszystkie opanować, dzięki temu zawsze ma się przed sobą jakiś cel i nie da się łatwo spocząć na laurach!
Artykuł pochodzi z portalu Bosonamacie.pl 
Przeczytaj cały tekst autorstwa Aldony Filipiuk

 

Jak rozumieć ciało - wywiad z Davidem Keilem
David Keil - uznany ekspert anatomii i nauczyciel Ashtanga Jogi. W swoim nauczaniu łączy ogromne doświadczenie za zakresu kinezjologii oraz terapii nerwowo-mięśniowej z długoletnią praktyką jogi. Jego droga do jogi prowadziła przez Tai Chi. Ashtanga Jogę praktykuje od 1999 roku. Od 2001 roku jest uczniem Johna Scotta i wielokrotnie odwiedzał Mysore, gdzie praktykował pod okiem Sri K. Pattabhi Joisa i jego wnuka Sharatha Joisa. Prowadzi liczne warsztaty, w tym także z anatomii jogi. Nasz wywiad przeprowadziliśmy podczas niedawnego warsztatu, jaki David prowadził w Astanga Yoga Studio w Warszawie. Wywiad pochodzi z portalu Bosonamacie.pl 

Przeczytaj cały wywiad z Davidem Keilem autorstwa Marka Łaskawca z portalu bosonamacie.pl

Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl