Kapotasana - mocne wygięcie do tyłu | Astanga Yoga Studio | Joga Warszawa

Kapotasana - mocne wygięcie do tyłu

Kapotasana to bardzo intensywnie otwierająca i energetyzująca asana - pozycja z drugiej serii asztangi. Wymaga wielu przygotowań i długoletniej pracy z ciałem. Nie próbujcie jej sami w domu. 
Jak może już wiecie, w asztanga jodze jest wiele pozycji, na których można się zatrzymać na lata.
I to z bardzo różnych powodów, najczęściej są to uwarunkowania natury fizycznej. Powodem może też być nieregularna praktyka czy brak właściwej korekty jeśli ćwiczymy samodzielnie. Czasami też są to przeszkody natury psychicznej, na przykład przez długi czas boimy się wykonać jakieś asany (np. stanie na głowie, bujapidasany, bakasany i wiele innych).

Wszystko to jest zupełnie naturalne. Wszyscy przechodzimy ten sam proces, każdy na swój niepowtarzalny sposób, jednak faktem jest, że wszyscy doświadczamy trudności w praktyce. Czasami zatrzymujemy się na bardzo długo w jakiejś asanie, której nie możemy wykonać prawidłowo, a wtedy wydaje się nam, że utkniemy tu na długie miesiące, a może nawet lata.

Story of kapotasana, to historia (z przymrużeniem oka) o tym jak na co dzień, w swojej praktyce nasze nauczycielki zmagają się z tą trudną asaną. Tak samo jak wszyscy inni.
Jeśli zatem w swojej praktyce napotykacie trudności, nie myślcie, że spotyka to wyłącznie Was.
Pokazujemy, że nauczycielom wszystko nie przychodzi wcale tak łatwo, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Adona i Dominika są z natury elastyczne, a i tak za każdym razem ta pozycja jest dla nich bardzo wymagająca.

Ewa i Emilia mają dużo sztywniejsze ciała i praca nad kapotasaną jest dla nich codzienną walką o przekroczenie granic swojego ciała.

Nie ważne jednak jakie jest nasze ciało, jakie mamy ograniczenia albo z jaką łatwością przychodza nam trudne pozycje. To wszystko jest jak mapa według której się poruszamy. Nasze ciała to drogowskazy, które kierują nas na różne drogi doświadczeń, a każda droga jest inna. Jedne są trasą szybkiego ruchu, inne jak średnio zagęszczone ulice, a jeszcze inne to wąskie, kręte ścieżki wijące się wsród gór. Każda droga jest inna i każda jest wspaniała. I to ona sama w sobie jest ważna. Więc zamiast złościć się, że nie docieramy tam gdzie inni lub że zatrzymujemy sie w pół drogi, cieszmy się czasem i wiedzą, która dostajemy idąc w swoim tempie oraz czerpmy radość ze swojej jedynej, niepowtarzalnej przygody! 
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl