Kiedy joga staje się codziennością - Marta Anuszewska

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową serią - jogini z AYS opowiadają o swojej praktyce :)
Marta Anuszewska jest z zawodu grafikiem, a asztangę zaczęła ćwiczyć 5 lat temu. Dowiedz się jak joga wpłynęła na jej życie :)
Czytaj więcej

Marta Anuszewska

Na codzień zajmuję się projektowaniem graficznym. Każdego dnia spędzam osiem godzin przed komputerem :)
Pierwszy kontakt z jogą (to była Joga Iyengara) miałam pewnie z 7 lat temu, ale regularnie praktykować asztangę zaczęłam około 5 lat temu.

 
Dzięki jodze na pewno bardzo wzmocniło mi się ciało, mam znacznie więcej siły oraz bardzo poprawiła się elastyczność. I to cały czas się poprawia, przynajmniej na razie :) 
 
Oczywiście te zmiany następują powoli, ale zawsze mnie zadziwia, że jestem w stanie wykonać pozycje czy ruchy, które na początku wydawały mi się niemożliwe do zrobienia.
"Practice and all is coming" - to prawda :)

 
Ashtanga przede wszystkim przyczyniła się do braku bólu pleców wynikającego z siedzącej pracy :)
 
A tak na poważnie, to efektów jogi jest bardzo dużo i to z czasem się zmienia lub z czasem zaczynam coraz więcej ich dostrzegać czy zdawać sobie z tego sprawę.
Początkowo zauważałam głównie efekty fizyczne, po jakimś czasie odkryłam, że joga to nie tylko praca z ciałem, ale też praca ze swoim zniechęceniem, lenistwem, słabością, ambicją, pewnością siebie/brakiem tej pewności, również strachem. Wiele można wymieniać.
Jest też źródłem radości i satysfakcji jak jakaś pozycja zaczyna wychodzić.
Joga jest już częścią mojego codziennego życia, po paru dniach bez praktyki bardzo mi jej brakuje i chcę wrócić na matę.

Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl