Parę słów o Moondays

Czy zastawiałeś się kiedyś dlaczego nie praktykujemy Ashtanga yogi w dni księżycowe - czyli Moondays?
Mamy nadzieje, że poniższe wyjaśnienie pozwoli Ci zrozumieć dlaczego odpoczynek w nów lub pełnię księżyca jest dobrym pomysłem :)
Czytaj więcej
Według Matthew Sweeney'a:
"Zgodnie z tradycją nie praktykuje się asan w czasie pełni i w czasie nowiu. Dni poprzedzające pełnię księżyca powodują wzrost poziomu płynów w ciele, wewnętrzny przypływ  oraz, na ogół, wzrost poziomu energii. Ponieważ procesowi temu często towarzyszy nadmierne pobudzenie - nie zaleca się w tym czasie intensywnej praktyki. Dni poprzedzające nów (zwany czasem "ciemnym księżycem") powodują zmniejszenie poziomu płynów w ciele. Może to powodować obniżenie poziomu energii i większą suchość stawów, która zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji. Ćwiczenie w czasie pełni jest mniej ryzykowne niż ćwiczenie w czasie nowiu. Nie należy praktykować w ciągu dwudziestu czterech godzin poprzedzających kulminację księżyca (pełnie lub nów). To znaczy, że jeśli na przykład pełnia księżyca przypada na godzinę 2:04 w poniedziałek, nie należy praktykować w poprzedzającą ją niedzielę; o 2:05 w poniedziałek księżyca zaczyna już ubywać, dlatego praktyka po 2:04 w poniedziałek jest zalecana.
Ubywanie księżyca (ciemnienie) jest procesem zmniejszania i eliminowania, procesem apanicznym. Nów ma charakter odnawiający i jest dobrym czasem na podejmowanie nowych wyzwań. Przybywanie księżyca (dopełnianie) jest procesem wzrastania i akumulacji, procesem pranicznym. To czas aktywności i umacniania. Zwracaj uwagę na fazy księżyca i uświadamiaj sobie, w jaki sposób wpływają one na twoje ciało. Powinien być to wpływ rzeczywisty a nie wyobrażony! Bez względu na płeć nie utrzymuj, że księżyc na ciebie nie wpływa!"

Fragment książki "Ashtanga joga bez tajemnic"  Matthew Sweeney'a
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl