Ecstatic Dance

Stałe spotkania Ecstatic Dance w Astanga Yoga Studio

 
Taniec wolny od stylu i ruch zdrowy dla umysłu! Swobodna forma ruchu dla osób w każdym wieku i kondycji. 

Nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a dobroczynne rozluźniające efekty odczuwamy od razu.

 

Sesje: soboty 18 - 20, co 2 tygodnie
start: 17 lutego

TANIEC EKSTATYCZNY - CO TO JEST?
 
To Aktywna Medytacja w Ruchu, metoda na odnalezienie Wolności i odkrycie Swoich własnych możliwości do tego, w jaki sposób możesz poruszać bez skrępowania z tym wszystkim, z czym przyszedłeś na sesje i być może z tym, co pojawi się w Twoim Sercu, Ciele i Umyśle podczas tańca. 
Praktyka ta zachęca do umiejscowienia swojej świadomości w ciele, która pogłębia umiejętność bycia uważnym na to, co jest i dzieje się w nim. Głębokie połączenie, rozmowa z ciałem da Ci możliwość uwolnienia się od stresu, traum bądź ograniczeń, które być może mocno zakorzeniły się w nim, uniemożliwiając Ci w pełni czuć swobodę w dniu codziennym. Możesz tarzać się po ziemi, stać w miejscu, a nawet wydawać dźwięk. Ta bardzo personalna i intymna rozmowa z Twoim ciałem ma za zadanie wyzwolić Ducha. Tutaj nie ma reguł, jak należy się poruszać, tańczysz tak, jak ciało chce w danym momencie.
Każdy z nas doświadcza sytuacji stresowych praktycznie każdego dnia. Emocje te osadzają się w naszym ciele, powodując niejednokrotnie różne schorzenia. Taniec i ruch to naturalna medycyna, która napięcie to jest w stanie usunąć. 
Kiedy rozpoznasz Swoje własne ograniczenia i pozwolisz przełamać je, zauważysz, iż Twoje relacje z ludźmi, a przede wszystkim z samym Sobą są naturalne, bez osądu oraz ‘maski’, która nakładana jest niemalże codziennie.
Najważniejsze podczas Tańca Ekstatycznego jest zauważenie schematów i skupienie się na tym, czego NIE robisz, a może chciałbyś, ale ‘wstyd’ i zażenowanie przeszkadzają w osiągnieciu tego. Na przykład, jeśli z niechęcia i strachem nie podnosisz rak albo nie zginasz kolan, bądź nie wykonujesz ruchów biodrami, a właśnie tego w głębi pragniesz najbardziej. Jak tylko zauważysz ten schemat w swojej głowie, spróbuj właśnie zacząć TO robić i świadomie poruszaj się. Zauważysz, że coś w środku Ciebie pęknie, odkryjesz ten mechanizm, który cały czas był w Tobie i który stawiał Ci ograniczenia. Poczujesz się lekki i zrozumiesz, że nie musisz podążać za żadnymi specyficznymi krokami, ruchami. Zrozumiesz, że sam do tej pory nakładałeś na Siebie rożnego rodzaju limity i utrudnienia, które dotyczą również Twojego życia.
 
JAK WYGLADA SESJA?
 
Tutaj nie ma nauczyciela, jedynie facylitator, który zaopiekuje się przestrzenią, nada motyw przewodni sesji oraz intencje.  
Nie chodzi tutaj o wygląd Twojego tańca, tylko o uczucie. Delikatna muzyka oraz wzniosła atmosfera zapraszają Cię na parkiet, gdzie na początku rozciągasz się i rozgrzewasz. Następnie facylitator gromadzi wszystkich w okręgu, gdzie otwiera go krótkim wprowadzeniem i intencją, która jest stworzenie bezpiecznej, świętej, wesołej, wyzwalającej przestrzeni dla Wszystkich, aby każdy odrzucił swe zahamowania do tego, by swobodnie wyrazić to, co w nim jest. Następnie słowa swobodnie cichną i muzyka staje się zaproszeniem. Zaczyna się gładko i spokojnie, gdzie później wspina się na bardziej rytmiczne dźwięki: plemienne, elektroniczne, housowe, które przekształcają się w muzykę lżejszą, ostatecznie powodującą bezruch i integracje oraz poczucie pełności. Prowadzący wykorzystuje szeroki wachlarz styli muzycznych, aby przywołać różne nastroje i typy ruchów, które prowadzą do pełnej autoekspresji i uwalniania emocjonalnego.
 
Kiedy muzyka cichnie, uczestnicy na nowo stają we wspólnym kręgu, gdzie w ciszy mogą delektować się skumulowaną radością odpuszczenia, które dal im taniec. Uczestnicy mają możliwość podzielić się Swoim przeżyciem z grupa, która od teraz ewoluowała w głęboko zakorzenioną i otwarcie związaną społeczność.
 
Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, aby uczestniczyć w sesji tanecznej, jedynie chęci do poruszania się i do tego, zęby dać się wewnętrznie poruszyć!
 
Kinga Roch


Nazywam się Kinga Roch. Jestem facylitatorką sesji Ecstatic Dance oraz certyfikowaną facylitatorką metody 5 Elements Dance Activation™. Od 7 lat praktykuję różnorodne metody pracy z ciałem. Od kilkunastu lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, gdzie znalazłam również spełnienie w organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, seminariów i warsztatów dotyczących rozwoju osobistego. Jestem właścicielką i kordynatorką funpag ‘Warsztaty w UK’.
Od dziecka byłam osobą szukającą prawdy i podróżującą w jej kierunku. Długie lata pracowałam nad sobą, nad pokonywaniem swoich blokad i odkrywaniem swojego potencjału. W tej podróży od zawsze towarzyszył mi taniec oraz bliskość z naturą. Dzięki tańcowi mogłam dotknąć esencji swojej kobiecości, dotrzeć do zapomnianych części siebie samej, rozbudzić piękno, przetransformować zranione i odzyskać siebie pozostając w zgodzie ze swoją kobiecą naturą i wspierając ją. Zrozumiałam, że kobiecość nie jest powodem do wstydu, jest powodem do dumy. Zrozumiałam, że pozostając w zgodzie z Matką Naturą, kobieta pozostaje w zgodzie z sobą samą, a za pomocą tańca wyraża nieświadome, uwolnia emocje, pokazuje swoją wewnętrzną prawdę. Taniec to komunikacja pomiędzy naszym ciałem, a naszą duszą. Bycie świadkiem tej rozmowy to ukochanie siebie, to wzięcie siebie samej w ramiona i zadbanie o nas same. Jeśli rezonuje z Tobą taniec i czujesz, że to może być też Twoja ścieżka lub narzędzie, które pomoże Ci spotkać się z sobą samym, to zapraszam otwartym Sercem :)


Sesje: soboty 18 - 20

Do zajęć możesz dołączyć w każdej chwili!
Zajęcia stałe, co 2 tygodnie

Najbliższe terminy:

17 lutego
60 zł
płatność do 23 stycznia
65 zł płatność od 24 stycznia do 5 lutego 
70 zł
płatność od 6 lutego


3 marca
60 zł płatność do 23 stycznia
65 zł płatność od 24 stycznia do 12 lutego 
70 zł 
płatność od 13 lutego
Jak kupić karnet?

a)  zarejestruj się i zaloguj na naszej stronie panel.astanga.pl  Płać kartą lub przelewem za pomocą tpay.com. 
b) przelewem na konto: Astanga Yoga Studio Ewa Jaros 55 1050 1038 1000 0023 2387 2495 ING Śląski
     (w temacie nazwa karnetu) wyślij potwierdzenie na astanga@astanga.pl 
c)  w recepcji AYS płacąc kartą lub gotówką. 

REGULAMIN WARSZTATÓW:
1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach/kursach jest dokonanie pełne opłaty przed wydarzeniem.
2. W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotów opłaconych wczesniej kursów/warsztatów.
3. W razie nieobecności na warsztatach/kursach opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych wydarzeń organizowanych  w AYS.

4. Zarejestrowana osoba na kurs/warsztat nie może przekazać cesji uczestnictwa w wydarzeniu osobom trzecim.


Pozdrawiamy AYS.

 
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl