Kalari Chikitsa

Kalari chikitsa to medyczna strona kalarippayat. Jest to system leczniczy oparty na wiedzy o marmach (punktach energetycznych) oraz nadis (energetycznych kanałach). Punkty te używane są zarówno do leczenia, jak i obezwładniania przeciwnika.
Uszkodzona marma, czy to w wyniku kontuzji, czy poprzez zaistniałą blokadę energetyczną, prawie zawsze skutkuje chorobą. Często przewlekłą. I tak - powracające bóle lędźwiowe, rwa kulszowa, napięte ramiona, migreny - to wszystko jest rezultatem zablokowanego przepływu prany (energii życiowej). Masaż kalari odblokowuje kanały, oczyszcza marmy i przywraca właściwy przepływ sił witalnych. Na poziomie czysto anatomicznym, masaż pobudza krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn, uelastycznia i wzmacnia mięśnie, usuwa złogi zalegające w stawach i organach. Pobudza przemianę materii, usuwa cellulit, nadaje skórze sprężystości i gładkości. Leczy stany lękowe i pomaga w bezsenności. Specjalne, ajurwedyjskie oleje, wnikają głęboko pod skórę przez otwarte podczas masażu pory i dosłownie, zalewają stawy i organy wewnętrzne. Organizm dostaje swój najbardziej odżywczy posiłek w ciągu dnia.

Kalari dzieli się na trzy style - północny, południowy i centralny. Każdy styl ma swoją własną tradycję masażu. Doświadczony masażysta, wtajemniczony we wszystkie z nich, łączy techniki tak, by zabieg jak najbardziej spełniał potrzeby danego klienta. W ten sposób każdy pacjent potraktowany jest indywidualnie. Masaż nie jest zatem wypełnioną od A do Z formułą, a raczej rozmową masażysty z ciałem masowanego. Skraca to długość leczenia i powrotu do zdrowia po ewentualnych kontuzjach. Atakowane jest bowiem źródło problemu, a nie tylko jego konsekwencje.

Rodzaje masażu i zabiegi kalari:

Kalari Northern Hand Massage

masaż całego ciała wykonywany dłońmi. Zazwyczaj w blokach siedmio-, czternasto- lub dwudziestojedno-dniowych. Przeznaczony dla osób uprawiających sport. Wzmacnia mięśnie, oczyszcza ciało z toksyn, silnie uelastycznia. Czas trwania 60 - 90 minut.

Kalari Southern Nadi Massage

masaż wzmacniający, oczyszczający kanały energetyczne ciała, pobudzający wewnętrzną energię człowieka i usprawniający jej przepływ. Odpowiedni zarówno dla osób młodych jak i starszych. Wskazany po wypadkach i urazach. Czas trwania 30 - 60 minut.

Kalari Standing Massage

pacjent podczas masażu stoi (opierając się dłońmi o ścianę), co powoduje inne rozmieszczenie sił w organizmie. Bardzo efektywna rozgrzewka dla mięśni (przed treningiem) lub ukojenie dla ciała (po treningu). Czas trwania - ok. 30 minut.

Kalari Marma Massage

tajemny system leczniczy bazujący na wiedzy o marmach. Bardzo silny, głęboki masaż oczyszczający marmy i pozbywający ciało nabytych z wiekiem traum. Czas trwania - 60 - 120 minut.

Możliwe są również tak zwane terapie miejscowe będące odpowiedzią na przypadłość danej osoby - ramiona, lędźwie, kolana, twarz. Masaż miejscowy trwa zazwyczaj około 30 minut.

Dhara

tzw. kąpiel w oleju. Stosowana na opuchnięcia, zbicia, bolące stawy. Wzmacnia, łagodzi stany zapalne wewnątrz organizmu, usprawnia przepływ energetyczny. Czas trwania - 30 minut

Nasyam

zabieg oczyszczający zatoki i uwalniający głowę. Wskazany dla osób z migreną, problemami hormonalnymi, zaburzeniami umysłowymi, paraliżami, przedwczesnym siwieniem i wypadaniem włosów, przytępionymi zmysłami smaku i zapachu, problemami z głosem. Pomaga osobom zestresowanym, zabieganym, „przytłoczonym” problemami i obowiązkami. Uwalnia głowę, szyję i ramiona, daje poczucie lekkości, usuwa zalegające w zatokach i gardle nieczystości. Zabieg trwa 15-30 minut. Wykonywany w seriach 3-, 5- lub 7-dniowych.

UWAGA!!!
Do wszystkich zabiegów używane są wyłącznie oryginalne ajurwedyjskie (oraz pochodzących z tradycji kalari) oleje. Są one przygotowane w Indiach na podstawie tradycyjnych tekstów Ashtanga Hrudayam. Mieszanka olei dobierana jest indywidualnie, zależnie od konstytucji ciała pacjenta. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Masaż rzadko występuje w czystej, opisanej powyżej, formie. Jest raczej mieszanką kilku stylów.
Zachęcamy do obejrzenia filmu w galerii.

Zapisy na masaż przyjmuje Monika - nr tel. 668 448 777, e-mail monika.peconek@astanga.pl.

Monika Pęconek - jedyna w Polsce osoba, która uzyskała stopień Starszego Instruktora Kerala Kalarippayat Academy w Kannur w Indiach oraz została dopuszczona do tajemnej wiedzy medycznej - Kalari Marma Treatment. Certyfikowana nauczycielka i masażystka w tradycji Gurukkala C.M. Sherif. Swój czas dzieli między Europę, a Indie. Podczas pobytu w Azji, asystuje swojemu Mistrzowi, uczy kalari lokalne dzieci oraz zachodnich studentów i masuje. Przeprowadza tam również samodzielne treatmenty, umożliwiając tym samym skorzystanie z dobrodziejstw kalari chikitsa keralskim kobietom. Będąc w Europie, podróżuje szerząc wiedzę o kalari i dzieląc się zdobytym w Indiach doświadczeniem. Prowadzi liczne warsztaty i masuje. Jej marzeniem jest przekazanie wiedzy jak najdalej i w jak najczystszej formie...

Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl