Medytacja i masaż dźwiękiem

U zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły i energie potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu. Stymulowana jest również kreatywność i wszelkie twórcze siły, koncentracja, wzmacniana jest pamięć. Natomiast w przypadku choroby masaż dźwiękiem pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej oraz uwalnia stres i lek.
Masaż dźwiękiem w ciele:
  • likwiduje napięcia karku i pleców,

  • usuwa bóle głowy, brzucha, stawow, miesni,

  • reguluje przemianę materii,

  • uwalnia od skurczów podbrzusza,

  • uspokaja i podglebia oddech,

  • poprawia zdolności koncentracji,

  • pomaga przejść w sposób łagodny i bezstresowy przez wszystkie fazy porodu.

Masaż dźwiękiem w różnego rodzaju terapiach, w tym psychoterapii, okazuje się być wspaniałą metodą głębokiego odprężania klienta w stosunkowo krótkim czasie. Po zabiegu lub w jego trakcie klient może wejść w dany proces terapeutyczny, dzięki zastosowaniu dźwięku i innych metod terapeutycznych.
Osoba poddajaca sie masazowi slucha pieknych dzwiekow, ale rowniez odczuwa wibracje w ciele. Dzwieki mis wprowadzaja cialo i umysl w stan glebokiego relaksu, osoba doswiadcza momentu poczucia bycia tu I teraz. Okolo 5000 lat temu uzywano dzwieku w wedyjskiej sztuce leczenia. Masaz dźwiękiem mis tybetańskich był poddany długoletnim badaniom niemieckiego fizyka i radiestety Petera Heissa, który wykazał dobroczynne działanie dźwięku na ciało i duszę człowieka. Istota tego masazu lezy w częstotliwości dźwięku wytwarzanego przez misy. Fale dźwiękowe wnikaja głęboko w ciało i powodują wibracje komórek, te drgania sprawiają, ze wibrujące pod wpływem stresu w niewłaściwym rytmie komórki, odzyskuja swój pierwotny rytm i częstotliwość. Wibracje mis wprowadzają komórki w stan naturalnej równowagi i likwidują napięcie fizyczne i emocjonalne.
Relaksacyjny masaż dźwiękiem całego ciała trwa ok. 40-60 min.

Standardowy zabieg przeprowadzany jest na leżąco. Osoba masowana układa się najpierw na brzuchu, a potem na plecach. Może też siedzieć podczas sesji lub leżeć tylko na plecach. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele, obok ciała lub prowadzone nad nim tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji. Dźwięki wydobywane są z mis za pomocą specjalnych filcowych pałeczek. Podczas zabiegu masażysta poświęca dużo uwagi miejscom, w których zazwyczaj gromadzi się sporo napięć - są to: plecy, a szczególnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, barki i kark, oraz splot słoneczny i brzuch.

Do zabiegu nie trzeba się rozbierać, należy tylko zadbać, by strój był wygodny, miękki, najlepiej bez guzików i metalowych elementów, które podczas masażu stykałyby się z misami, zakłócając ich dźwięk.

Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi. W przypadku ciąży nie powinno się go stosować przez pierwsze trzy miesiące, natomiast przez kolejne sześć nie należy masować okolic krzyża.

Wszechstronność zastosowania
Masaż dźwiękiem ma niezwykle szerokie zastosowanie - z powodzeniem wykorzystywany jest w odnowie biologicznej i kosmetyce, w pracy z dziećmi w przedszkolach i szkołach, w pracy z osobami niepełnosprawnymi, w domach opieki, hospicjach, sanatoriach itd. Jest wspaniałą pomocą dla kobiet spodziewających się dziecka - podczas ciąży i porodu. Leczniczy masaż dźwiękiem, wykonywany przez lekarzy i terapeutów, wspiera konwencjonalne metody leczenia.

Zapisy na masaż: tel. 790 693 638 adres email: feroz@astanga.pl
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl