Refleksoterapia i masaż hawajski

Beata Babińska

Instruktor i praktyk masażu Hawajskiego Lomi Lomi Nui ( ALOHA INT.) Dyplomowany Refleksolog ( IARAMT) . Prowadzi kursy masażu Lomi Lomi Nui oraz warsztatowe spotkania z masażem dla rodzin w Polsce i Wielkiej Brytanii. Masaż w różnych jego formach jest jedną ze ścieżek, dzięki którym odkrywa człowieka. ''Fascynuje mnie poznawanie kolejnych poziomów piękna istoty ludzkiej poprzez pracę z ciałem -  przywracanie stanów najgłębszej niewinności, spokoju i zdrowia.''

Interesuje się psychologią, medytacją, szamanizmem, pracą z ciałem i umysłem poprzez ruch, taniec i techniki pogłębiania świadomości ciała, zdrowe odżywianie, terapie naturalne.


''W podróży życia kierunek wskazuje mi intuicja.''

email : beata.babinska@astanga.pl  telefon: 605472935


Refleksoterapia stóp.
Stopy, dłonie i głowa to mini-mapy ludzkiego ciała, które mogą powiedzieć prawie wszystko o tym jak żyjesz, jaki masz charakter, jakie masz dolegliwości itd. Na peryferyjnych częściach ciała znajdują się zakończenia nerwowe o bardzo delikatnej strukturze i wysokiej wrażliwości, które odbierają informacje z całego organizmu.

Jak to działa?
Zabiegi refleksologiczne poprzez stymulowanie receptorów stóp odpowiadających narządom wewnętrznym, układom i tkankom budzą twoje ciało, energię, budzą całego/całą ciebie do regeneracji, oczyszczenia z toksyn, zrzucenia stresu, rozpuszczenia blokad w przepływie energii, wzmocnienia odporności i procesów obronnych organizmu.
Są idealne w dawaniu wsparcia organizmowi w naturalnym procesie samozdrowienia.

Najbardziej korzystne są dla osób, które potrzebują odzyskać siły witalne, poprawić stan zdrowia fizycznego i psychicznego, potrzebują wsparcia w sytuacjach stresu i przemęczenia, znużenia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Zabiegi refleksologiczne wspierają leczenie wielu przewlekłych chorób, poprawiają pracę układu mięśniowo-szkieletowego stóp, wspierają leczenie dolegliwości i zniekształceń stóp.

Zalecana ilość sesji : 10 - 12 ( 2 razy w tygodniu).
Czas trwania: pierwsza sesja trwa ok. 2 godzin za względu na przeprowadzany wywiad, kolejne 70-75 min.

Masaż Hawajski Lomi Lomi Nui
To głęboko relaksujący i jednocześnie leczniczy zabieg o polinezyjskich korzeniach, podczas którego pacjent doświadcza pozytywnej przemiany na poziomie:
  • ciała (rozpuszcza napięcia, stres, likwiduje ból, zwapnienia, stwardnienia, opuchnięcia, nerwobóle)

  • emocji (uwolnienie negatywnych emocji)

  • umysłu (wycisza, pozostawia uczucie czystości, spokoju, harmonii, piękna, zaufania).

Lomi Lomi przenosi w obszar spokoju, wytchnienia, wyciszenia. Jest doskonałym antidotum na stres, zmęczenie, depresję. Ta niezwykle głęboka praca z ciałem i umysłem, relaksuje i koi całą Twoją istotę. Pozwala poczuć na nowo ciało, odzyskać kontakt z ciałem i zmysłami, zwiększa świadomość ciała.

Wykonywany na stole do masażu, z użyciem oleju. Masowana osoba jest lekko przykryta chustą bądź ręcznikiem.
Czas trwania: 1.5 lub 2 godziny.

Masaż bańką chińską.
Wykonywany za pomocą gumowych baniek o różnych rozmiarach, odpowiednio dobieranych do partii ciała, grubości tkanek.
Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka bańki. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu energii w obszarze, który znajduje się bezpośrednio pod bańką.
Wpływa to korzystnie na podniesienie podstawowej przemiany materii w tkankach, o czym niewątpliwie świadczyć mogą znakomite rezultaty osiągane podczas wszelkich kuracji redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej i rozbijającej cellulit. Ponadto są skuteczne w kuracjach przeciw rozstępom.

Masaż bańką chińską znacznie przyspiesza spalanie tłuszczu, ujędrnia skórę i mięśnie, poprawia ukrwienie. Udrażnia przepływ naturalnej energii w ciele, przyspiesza zdrowienie narządów wewnętrznych.
Czas trwania: ok. 1 godziny.

Masaż ciążowy
Skomponowany specjalnie z myślą o kobietach w stanie błogosławionym i maleństwie, które ma się narodzić. Jest bardzo delikatnym masażem, kładącym uwagę na szczególnie cierpiące w trakcie ciąży miejsca na ciele kobiety: stawy, kończyny, plecy ( szczególnie część krzyżowo-lędźwiowa). Rozluźnia napięcia w tkankach, pomaga je odżywiać i szybciej je odnawia. Wzmacnia organizm. Poprawia samopoczucie. Masaż wprowadza obie istoty w stan rozluźnienia, uspokojenia, radości. To sprzyja pogłębieniu kontaktu matki z dzieckiem i wzmocnieniu więzi między nimi.
Czas trwania: 1- 1.5 godziny

Masaż głowy
Nowość w Polsce - technika masażu głowy Szkoły MANUALISTIC, opracowana na podstawie: Ajurwedy, Shiatsu, Masażu Amma (Japonia) oraz Terapii Manualnej (Czechy).

Poprawia mikrokrążenia krwi, polepsza pracę układu limfatycznego, odbudowuje równowagę lipidową skóry głowy i ułatwia pozbycie się napięcia mięśniowego.

Celem tego masażu jest profilaktyka i leczenie wczesnego łysienia, działania przeciwstresowe i uśmierzające bóle głowy.

Głęboko odprężający zabieg.
Czas trwania: 1 godzina
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl