Astanga Yoga Studio - Pierwsze miejsce w Polsce, gdzie praktykuje się i uczy Asztangi w tradycyjnym stylu Mysore.

Astanga Yoga Studio istnieje od 2005 roku. Od 2007 roku prowadzone jest przez Ewę Jaros. Oprócz tradycyjnej Astangi w AYS odbywają się zajęcia jogi dla początkujących, zajęcia z jogi dynamicznej oraz Tai Chi.
Można przyjść na pojedyncze zajęcia lub praktykować regularnie. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. W razie fizycznych dolegliwości trzeba uprzedzić o nich nauczyciela.

AYS mieści się w samym centrum Warszawy przy ul. Gałczyńskiego 4 (przy Foksal, 295 kroków od palmy przy rondzie de Gaulle'a). W szkole znajdują się dwie jasne sale (90 m2 i 60 m2), duża, wygodna recepcja z miejscem na relaks przy stoliku, przestrzenne, zamykane szafki, pokój do masażu, prysznice, toalety.

Przed przyjściem na pierwsze zajęcia prosimy zgłosić swój udział telefonicznie, e-mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego.

Czym jest Astanga Vinyasa Yoga?

Astanga Vinyasa Yoga jest dynamiczną formą hatha jogi. Astanga - (astau - znaczy osiem), czyli osiem członów jogi (yama, nyama, pranayama, asana, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi). Vinyasa - sekwencyjny ruch zsynchronizowany z oddechem, w efekcie którego uzyskujemy płyność przejść pomiędzy asanami. Praktyka wykonywana jest w rytmie energetyzującego oddechu ujjayi.

Astanga jest wszechstronną praktyką która:
  • oczyszcza i uzdrawia ciało, rozwija siłę i elastyczność
  • uczy dystansu i koncentracji
  • wzbogaca serce i wycisza umysł
  • pomaga w walce ze stresem
  • jest zarówno ścieżką życia jak i drogą rozwoju duchowego
Dla naszego ciała Astanga jest jedną z najbardziej wartościowych i efektywnych spośród wszystkich odmian jogi. Przynosi jednocześnie te same efekty na poziomie psychicznym i duchowym jak inne odmiany jogi. Na Zachodzie stała się z czasem jedną z ulubionych form aktywności. Astangę chętnie wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mogą ją praktykować osoby młode jak i w zaawansowanym wieku, jest bowiem praktyką uniwersalną. Dla ciala astanga jest źródłem siły, zdrowia i energii, zaś dla  umysłu jest procesem samoobserwacji i samoświadomości, który prowadzi do mocy, wiedzy i wolności.

Praktyka Astangi na poziomie zaawansowanym jest bardzo wymagająca fizycznie, jednak zacząć ćwiczyć może każdy. Do trudnych elementów dochodzimy z czasem, a dla osób zaczynających praktykę dużo ważniejsza od dobrej formy fizycznej jest odpowiednia postawa psychiczna - wytrwałość, silna motywacja i chęć zmiany swojego życia na lepsze. Codzienna praktyka to proces, dlatego  nie nastawiaj się na szybkie efekty. Ćwicząc jogę staraj się czerpać radość z samego faktu praktyki. 

 
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl