12.11 Sztuka Świadomego Odżywiania - cykl warsztatowy z Dr Jackiem Radwańskim

Cykl 4 spotkań - wykładów, zapewniający solidną dawkę wiedzy i przestrzeń do poruszania nurtujących kwestii z zakresu żywienia.

Warsztaty poprowadzi specjalista medycyny żywienia, psychodietetyk i naturopata dr Jacek Radwański, którego skuteczne terapie i diagnozy pomagają w najtrudniejszych przypadkach.

Pomaga w samodzielnym i krytycznym spojrzeniu na mity związane z odżywianiem, łącząc wiedzę medycyny konwencjonalnej z medycyną naturalną.


12 listopada do 3 grudnia, niedziele 14:00 - 15:30


PROGRAM ZAJĘĆ SZTUKA ŚWIADOMEGO ODŻYWIANIA


W programie 4 zajęć zostaną przybliżone wszystkie aspekty dotyczące wyborów żywieniowych.
Zarówno w kontekście rozwoju chorób cywilizacyjnych jak i profilaktyki zdrowia.

Wybór sposobu odżywiania powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb naszego organizmu. Dlatego umiejętność ich rozpoznawania jest kluczem do zachowania zdrowia w przyszłości lub wyleczenia istniejących dolegliwości.

• JAK JEM? Czyli podstawy fizjologii układu pokarmowego

Korzyści: poznając podstawowe funkcje poszczególnych organów układu pokarmowego będziemy w stanie dokonać korekt w swoich wyborach żywieniowych, które dotąd były oparte na modowych trendach. Nie ma jednej dobrej diety dla wszystkich, a wiedza o budowie układu pokarmowego oraz przyjrzenie się temu w jaki sposób jemy oraz co jemy, pozwoli ustrzec się przed nowotworowymi procesami.

• DLACZEGO CHORUJEMY? Czyli przyczyny rozwoju chorób cywilizacyjnych

Korzyści: ponieważ proces leczenia nie prowadzi do wyleczenia a jedynie do stabilizacji farmakologicznej, a różne objawy medycyna sklasyfikowała pod wieloma nazwami jako odrębne choroby i jako takie stara się leczyć - poznamy wiedzę o procesach chorobotwórczych i sposobach wczesnego ich rozpoznawania.

• JAKI JEST MÓJ TYP TRAWIENIA? Czyli dieta w kontekście typu metabolicznego

Korzyści: dowiemy się o kilku podstawowych typach metabolicznych, które zależą od naszych genów oraz poznamy sposób jego rozpoznania. Dzięki temu umożliwimy dopasowanie odpowiedniego dla siebie sposobu odżywiania. Spróbujemy również znaleźć odpowiedź na pytania: czym różnią się dobre węglowodany od złych? Jaka jest różnica między tłuszczami nasyconymi a nienasyconymi oraz dlaczego w cywilizcji mięsożerców tak wiele osób wykazuje objawy niedoboru białka?

• CO SKRZYPI W STAWACH? Czyli dieta w kontekście fizjologii stawów

Korzyści: dowiemy się jak uniknąć problemów stawowych, które z reguły spowodowane są długoletnim zakwaszeniem, niedoborami, czynnikami reumatoidalnymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki tej wiedzy nie dotkną nas najczęściej spotykane dolegliwości: RZS, artrozy, osteofity, zaburzenia ilości i jakości chrząstki stawowej powodujące choroby zwyrodnieniowe stawów. Zobaczymy, że wszystko zależy od zawartości naszego talerza!


Serdecznie zapraszamy wierząc, że z taką wiedzą można bardziej świadomie wspierać zdrowie swoje i najbliższych.

Kilka słów od doktora, dotyczących warsztatu:
"Rosnąca wciąż ilość dolegliwości pochodzących od współczesnej diety spowodowała, że postanowiłem w szerszym zakresie zająć się działalnością edukacyjną.
Na prowadzonych przeze mnie zajęciach w przystępny sposób przedstawiam mechanizmy powstawania chorób cywilizacyjnych, na które ciężko pracujemy nożem i widelcem przez lata.
Wokół tematu panuje dość silny szum informacyjny więc wyciągnięcie poprawnych wniosków nie należy do łatwych. Każdy, nawet dość ekstremalny nurt w dietetyce ma swoich zwolenników, więc rosnąca rzesza ludzi interesujących się zmianą stylu życia wiele rzeczy robi intuicyjnie. Nie zawsze z dobrym skutkiem dla siebie.
Osoby decydujące się na praktykę Jogi szczególnie są zainteresowane zdrowiem swojego ciała. Oczekiwane efekty przyjdą szybciej jeśli w tej praktyce uwzględni się również fizjologię. Z tego względu planowane zajęcia podzielone zostały na 4 grupy tematyczne."

 


dr Jacek Radwański 

Specjalista w zakresie medycyny żywienia, psychodietetyk, coach zdrowia. Naturopata. Prekursor terapii sokami w Polsce. Na co dzień w placówce R Medica w Warszawie pracuje z pacjentami szukającymi skutecznej terapii chorób o podłożu metabolicznym.


Warsztat zawiera 4 zajęcia po 1,5 h

Koszt:

230 PLN płatność do 24 października
250 PLN płatność od 25 do 3 listopada

320 PLN płatnośc po 4 listopada

 

Karnet obowiązuje tylko na warsztat Sztuki Świadomego Odżywiania.


Jak kupić karnet?

a)  zarejestruj się i zaloguj na naszej stronie panel.astanga.pl  Płać kartą lub przelewem za pomocą tpay.com. 
b) przelewem na konto: Astanga Yoga Studio Ewa Jaros 55 1050 1038 1000 0023 2387 2495 ING Śląski
     (w temacie:"Kurs dla Początkujących") wyślij potwierdzenie na astanga@astanga.pl 
c)  w recepcji AYS płacąc kartą lub gotówką. 

REGULAMIN WARSZTATÓW:

1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach/kursach jest dokonanie pełne opłaty przed wydarzeniem.
2. W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotów opłaconych wczesniej kursów/warsztatów.
3. W razie nieobecności na warsztatach/kursach opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych wydarzeń organizowanych  w AYS.

4. Zarejestrowana osoba na kurs/warsztat nie może przekazać cesji uczestnictwa w wydarzeniu osobom trzecim.


Pozdrawiamy AYS.

12.11 Sztuka Świadomego Odżywiania - cykl warsztatowy z Dr Jackiem Radwańskim

Kup online
Poleć nas znajomemu i sprawdź ile możesz zaoszczędzić! Szczegóły promocji

Polecamy

Porozumienie szkół jogi
www.porozumieniejogi.pl

bezposrednikow.org
www.bezposrednikow.org

Rival Group
www.rival.pl