fbpx

Joga Rozciągająca i Księżycowa

Ikona 1 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Czym jest joga rozciągająca i joga księżycowa?

Joga księżycowa

Łagodna praktyka jogi – na rozluźniające zakończenie dnia – dla każdego.
Joga księżycowa to łagodna praktyka harmonizująca będąca połączeniem odprężającej Flow Jogi – sprzyjającej rozluźnieniu tkanki mięśniowej, z regenerującą Yin Jogą działającej na tkankę łączną.

Flow Jogę charakteryzują powolne, płynne ruchy, połączone z oddechem oraz skupienie na wnętrzu i podążanie za wskazówkami płynącymi z ciała. Wraz z ruchem w rytm oddechu i muzyki szukamy napięć w ciele i subtelnie, stopniowo je rozluźniamy powiększając zakres ruchu i elastyczność ciała.

Yin Jogę charakteryzują statyczne pozycje, w których zakresy ruchu w ciele powiększają się bez użycia siły mięśni, a dzięki rozluźnieniu tkanki łącznej – ścięgien, powięzi i więzadeł. Praktyka ta sprzyja także zwiększeniu cyrkulacji krwi i nawilżeniu torebek stawowych. Jest także doskonałym przygotowaniem do siedzącej medytacji dzięki dłuższemu niż zazwyczaj pozostawaniu w pasywnych asanach.

Są to zajęcia o niskim poziomie intensywności dla osób zmęczonych codzienną aktywnością, potrzebujących regeneracji i odprężenia. Stanowi znakomite uzupełnienie energetycznej praktyki asztangi.
Zajęcia otwarte, spoza Ścieżki Jogina.

Joga rozciągająca

Zajęcia jogi, które redukują napięcia i przywracają sprawność ciała – dla każdego.
Joga rozciągająca to zajęcia, na których używając prostych pozycji z jogi będziemy łagodnie rozciągać mięśnie, zwiększać ruchomość stawów i zmniejszać wszelkie napięcia powstające w ciele na skutek stresu lub przepracowania.

 Rozciąganie jest niezwykle ważnym elementem zarówno w jodze jak i w innych aktywnościach fizycznych. Dzięki jodze rozciągającej mięśnie i ścięgna stają się gibkie i elastyczne. Poprawia się także ogólną sprawność całego ciała przywracając mu siłę i zdrowie. Rozciągając ciało pozbywamy się nie tylko napięcia w mięśniach, ale niwelujemy również wszelkie napięcia psychiczne. Polecane dla wszystkich, również początkujących.
Zajęcia otwarte, spoza Ścieżki Jogina.

Ikona 3 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Jak zacząć?

Zajęcia są na poziomie otwartym, nie musisz mieć ukończonego żadnego kursu.
Na zajęcia nie ma obowiązku zapisów.
Sprawdź godzinę zajęć w grafiku i przyjdź 20 min przed zajęciami.

ikona_joga co zabrać_aerial

Jak się przygotować/Co zabrać?

ikona_joga strój_aerial

Wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń.

ikona_mata do jogi_aerial

Matę do jogi. Nie masz swojej maty? Nic nie szkodzi, możesz wypożyczyć matę na recepcji (koszt: 5 PLN) lub kupić jedną z naszych ulubionych i ekologicznych mat Jade - również na miejscu.

ikona_joga stopy na macie_aerial

Na zajęciach jogi ćwiczymy boso - obuwie ani skarpetki nie są potrzebne.

ikona_joga informacje_aerial

Koszt

Wejście w ramach karnetów podstawowych oraz umów długoterminowych:

Inne zajęcia w Astanga YOGA STUDIO