fbpx

(Polski) Ashtanga Joga

Ikona 1 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Czym jest Ashtanga?

Ashtanga Vinyasa joga to dynamiczna odmiana jogi, której dobroczynny wpływ zawdzięczamy połączeniu ruchu z oddechem. Stanowi podstawę praktyki jogi w naszym studio.

Ashtanga Vinyasa Joga to serce i baza dla kursów dla początkujących i średnio zaawansowanych, prowadzących do samodzielnej praktyki w stylu mysore – pod okiem nauczyciela. Stała sekwencja, której uczymy na kursach dla początkujących, pozwala każdemu od podstaw poznać i nauczyć się praktyki jogi. W miarę samodzielnego, stałego rozwoju i regularnych zajęć ze wskazówkami nauczyciela, praktyka jogi pozwoli cieszyć się rosnącą wytrzymałością, elastycznością ciała, siłą i koncentracja umysłu.

ikona_joga informacje_aerial

Jesteś u nas pierwszy raz?

Nigdy wcześniej nie ćwiczył_a_eś jogi lub wracasz na matę po dłuższej przerwie? Na podstawie wielu lat doświadczeń w uczeniu jogi (AYS istnieje od 2005) stworzyliśmy Ścieżkę Jogina – przystępny, kilkuetapowy proces nauki ashtanga jogi.

Ikona 3 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Jak zacząć?

ŚCIEŻKA JOGINA - sprawdź na jakiem etapie jesteś.

Kurs jogi dla Początkujących jest warunkiem uczestnictwa w innych zajęciach asztanga jogi. To podstawa i punkt startowy na ścieżce jogina. Kurs obejmuje 6 spotkań, które pozwolą poczuć się komfortowo na wszystkich zajęciach. Na kursie nauczysz się powitań słońca, pozycji stojących oraz prawidłowego oddechu w trakcie praktyki. Po ukończeniu kursu zapraszamy Cię na cykl zajęć dla początkujących (na co najmniej  24 zajęcia), gdzie usystematyzujesz swoją wiedzę i zapoznasz się nowym materiałem. Po nim będziesz mógł rozszerzyć swoja wiedzę na zajęciach dla średniozaawansowanych.

Zajęcia początkujących to cykl co najmniej 24 zajęć, na których usystematyzujesz swoją wiedzę z Kursu dla Początkujących. Jest on konieczny, aby wziąć udział w zajęciach dla średnio zaawansowanych.

Kurs dla średnio zaawansowanych to sposób na kontynuację nauki w formie kolejnego miesięcznego kursu, obejmującego 8 spotkań. Na kursie rozwiniesz swoją praktykę, nauczysz się pozycji siedzących pierwszej serii (do navasany) oraz tego jak przygotować swoje ciało do bardziej wymagających pozycji. Po tym cyklu możesz uczestniczyć w zajęciach Vinyasa oraz Serii Prowadzonej.
Warunkiem uczestnictwa w kursie dla średniozaawansowanych jest wcześniejsze uczestnictwo w Kursie dla początkujących oraz cyklu co najmniej 8 zajęć dla początkujących. 

Vinyasa to dynamiczne zajęcia dla średnio zaawansowanych. Na Vinyasa zapraszamy jeśli ukończyłeś kurs dla początkujących uczestniczyłeś w cyklu co najmniej 24 zajęć dla początkujących oraz  cyklu 6 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych. Aby przejść do kolejnego kroku zapraszamy do uczestnictwa w 12 zajęciach Vinyasa. 

Wprowadzenie do Mysore to cykl 8 zajęć, na których stopniowo nauczysz się jak praktykować samemu. Nauczyciel sukcesywnie przygotuje Cię i oswoi z nowym rodzajem praktyki, która wymaga większej uważności i skupienia. Do zajęć możesz dołączyć po ukończeniu kursu dla początkujących, kursu dla średniozaawansowanych oraz po ukończeniu cyklu 8 zajęć Vinyasy. 

Mysore to praktyka własna z nauczycielem, podczas której nauczyciel obserwuje, koryguje oraz nadaje kierunek Twojej praktyce. Uzupełnieniem regularnej praktyki w stylu Mysore są zajęcia Pierwszej Serii Prowadzonej. To pierwsza seria prowadzona przez nauczyciela. Te zajęcia przeznaczone są również dla tych uczestników, którzy znają pierwszą serię do połowy (nie brali udziału w kursach, ale znają sekwencje). 
W zajęciach Mysore i Seria Prowadzona możesz wziąć udział po ukończeniu Kursu dla Początkujących, cyklu co najmniej 24 zajęć dla początkujących, cyklu 6 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych oraz 12 zajęć Vinyasa.

Ikona 1 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Zapraszamy do zapisania się na nasze kursy dla początkujących lub średniozaawansowanych– wybierz ten, który pasuje Ci najbardziej!

ikona_joga asana trójkąt

Nie wiesz co wybrać?

 Jeśli wolisz praktykować nieregularnie, łagodną formę jogi, bez Ścieżki Jogina i kursów, zapraszamy na zajęcia jogi Rozciągającej i Księżycowej lub inne zajęcia

ikona_joga co zabrać_aerial

Jak się przygotować/Co zabrać?

ikona_joga strój_aerial

Wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń.

ikona_mata do jogi_aerial

Matę do jogi. Nie masz swojej maty? Nic nie szkodzi, możesz wypożyczyć matęna recepcji (koszt: 5 PLN) lub kupić jednąz naszych ulubionych i ekologicznychmat Jade - również na miejscu.

ikona_joga stopy na macie_aerial

Na zajęciach jogi ćwiczymy boso- obuwie ani skarpetki nie są potrzebne.

Inne zajęcia w Astanga YOGA STUDIO