fbpx

Impresje o intuicji

Intuitio z łaciny- wejrzenie.

Sytuacja pierwsza.

Wracasz do domu tą sama droga co zwykle, niby nic się nie dzieje, ale jakieś mrówki chodzą Ci po plecach, oddech jest płytki, a serce bije szybciej niż zwykle. Włosy na głowie lekko odstają od skóry. Twoja wyobraźnia zaczyna posuwać niepokojące  scenariusze, że coś złego się wydarzy. Ale przecież codziennie chodzisz ta drogą i nic się nie stało, to bezpieczna dzielnica. Rozum mówi idź do przodu, ciało mówi uciekaj.

Sytuacja druga.

Ćwiczysz jogę, niby dzień jak co dzień, masz jakieś założenia co do praktyki, dziś w planie mocne postanowienie, zrobię mostki za stania! Akurat…. Zrobię , zrobię, żeby nie wiem co! Mam taki plan, zresztą dziś czwartek to muszę. W końcu nie na darmo tyle czasu ćwiczę, żeby sobie opuścić. Mus to mus! Jakoś opornie od początku idzie praktyka, brak koncentracji, asany koślawe, ale ciśniemy bo mostek w planie!

 

Sytuacja pierwsza – epilog.

Skończyło się tym, że jakiś oprych przyłożył Ci w głowę, straciłeś telefon, na szczęście zęby całe tylko 3 szwy na policzku.. Cóż, mogło się skończyć dużo gorzej.

Sytuacja druga – epilog.

No jasne, że mostki, mosteczki były, wszystko zgodnie z planem, tylko dlaczego dziś nie możesz ruszyć się z łóżka? Ubrać skarpetek …a spodnie? Zapomnij.

 

Sytuacja trzecia.

Mama: Jasiu zjedz marchewkę.

Jasiu: Ale ja nie chcę!

Mama: Ale Jasiu, przecież to marchewka jest taka zdrowa, to same witaminki!

Jasiu: Ale ja jej nie lubię, nie chcę, nie zjem! Bleeee!!!! Nic nie będę jadł!!!

 

Sytuacja trzecia – epilog.

Jasiu jako dziecko, słucha swojego ciała i wie, że po marchewce będzie go bolał brzuch, już kilka razy to testował. Po marchewce jest mu niedobrze, ma mdłości. Rękami i nogami broni się przed zjedzeniem, bo na widok marchewki ciało wysłało mu sygnał w postaci mdłości i odruchu wymiotnego. W dorosłym życiu Jasiu zrobi badania i okaże się, że to alergia pokarmowa.

 

Dlaczego my dorośli ludzie nie słuchamy intuicji?

INTUITIO z łaciny – wejrzenie. Przekonanie pojawiające się bezpośrednio.
Natura intuicji wynika z tego, że jest ona procesem podświadomym którego nie można kontrolować, można jedynie dopuszczać lub odrzucać…

 

Autorka: Adrianna Suska