fbpx

26 lutego 2021


Kurs Medytacji 26.02.2021


Skanda

Kurs Medytacji 26.02.2021

280 PLN

kup online

Cykl 4 zajęć po 1,5 godz.
Termin: piątki, 18:00 – 19:30

Podstawowym elementem medytacji jest koncentracja uwagi na jakimś konkretnym obiekcie. W trakcie kursu poznamy techniki charakteryzujące się skupieniem uwagi na bardziej subtelnych elementach nas samych, przede wszystkim na energii płynącej w nas. W trakcie tych medytacji uczymy się jak czuć swoją energię, rozpoznawać swoje czakry oraz osiągać wyższy stan świadomości poprzez pracę z tą energią. 

W trakcie kursu dowiemy się więcej czym jest medytacja oraz w jaki sposób techniki medytacji łączą się z jogą. Omówimy układ energetyczny człowieka (czakry) oraz ciała subtelne człowieka (panca kosha). Poznamy się czym jest i jak działa sublimacja. Nauczymy się prostych ćwiczeń ułatwiających siedzenie w pozycji medytacyjnych. Głównym punktem kursu będzie nauka  dwóch technik medytacyjnych – Anapany oraz Prana Uchary. Anapana jest to technika pozwalająca uspokoić i skoncentrować umysł. Prana Uchara jest to natomiast tradycyjna medytacja wywodząca się z tekstu Vijnanabhairavatantra. Polega ona na uważnym śledzeniu przepływu energii wraz z oddechem oraz aktywacji naszych wyższych czakr. 

Warsztat ten jest dedykowanych dla tych, którzy mają doświadczenie z medytacją jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z medytacją. Składa się on z czterech zajęć zawierających zarówno teorię jak i część praktyczną.

Na zajęciach potrzebna będzie własna mata do jogi.

Kurs prowadzi: Skanda

Koszt: 280 PLN

Zapisy na kurs – kliknij w przycisk „Kup Online” – zarejestruj się i zaloguj.