fbpx

12 lutego 2022


Świadomość miednicy – Warsztaty jogowe z Adą 12-13.02


Świadomość miednicy – Warsztaty jogowe z Adą 12-13.02

800 PLN + 8% VAT

kup online

napisz na: e.jaros@astanga.pl i a.bujniak@astanga.pl

Świadomość miednicy – integracja poziomu fizycznego, emocjonalnego.

Dwa dni warsztatów z Adą Suską – niezbędnik dla jogin_ek_ów, wzbogacająco dla osób pracujących z ciałem – psychosomoatyką i anatomią.

12 – 13 lutego
w godz. 10:00 – 16:00 (w tym 1 h przerwy)

Zaburzenia dna miednicy rozwijają się wieloetapowo. Najczęściej mówimy o nich kiedy pojawi się problem z nietrzymaniem moczu. Niestety jest on już krańcową postacią wieloletnich zaniedbań wynikających z niewiedzy oraz bagatelizowania wczesnych objawów.

Jednym z mniej kojarzonych problemów z obszarem  miednicy są tzw. objawy wegetatywne, w tym migrenowe bóle głowy, jednostronne lub zmieniające stronę, wraz z towarzyszącymi objawami typu mdłości, aura, nadwrażliwość na dźwięki  i zapachy. Bóle też mogą występować u dzieci i młodzieży. Częste bóle gardła, chrypka, nawracające anginy , objawy typu kłaczek w gardle wymuszające częste odchrząkiwanie. Częste anginy, szczególnie u dzieci, kończące się usunięciem migdałków. Nagłe obrzęki jednostronne migdałka, przebiegające z podwyższoną temperaturą poniżej 38 stopni. Inne reakcje wegetatywne typu mdłości, omdlenia.

Miednica jest naczyniem w którym rozwija się nowe życie.
Miednica zawiera w sobie kość krzyżową, która jest  podstawą  kręgosłupa.
Miednica zawiera w sobie stawy biodrowe, które są kluczowe dla swobodnego przemieszczania się.

Na warsztacie dowiesz się jakie musisz spełnić warunki dla wspomagania mięśni dna miednicy – omówienie Brzusznego Mechanizmu Wspomagania Prostowania i Stabilizacji Tułowia. Zrozumiesz różnice pomiędzy przodo a tyłopochyleniem , oraz konsekwencje tego ustawienia dla reszty ciała, zarówno fizycznego jak i emocjonalnego. Dowiesz się dlaczego kobiety i mężczyźni wymagają trochę innego podejścia w ćwiczeniach w obszarze miednicy, brzucha, oraz stawów biodrowych.

W wymiarze anatomii subtelnej omówimy czakry znajdujące się w tym obszarze, oraz emocje które wpływają bezpośrednio na struktury fizyczne miednicy. Ponieważ główną składową ciała fizycznego jest woda , nie możemy pominąć Elementu Wody czyli Meridianów Pęcherza Moczowego i Nerek, które są związane z miednica, oraz pierwszą i druga czakrą.

Dzień 1 – 12 lutego
10:00 – 12:00
Blok 1
. Dlaczego chłopcy i dziewczyny maja inaczej – omówienie mięśni dna miednicy i co bezpośrednio wpływa na ich sprawność.

12:00 – 13:00 przerwa

13:00 – 16:00
Blok 2
. Brzuszny mechanizm Wspomagania Prostowania i Stabilizacji Tułowia- zaburzenia i ich konsekwencje. Związek tego obszaru z Autonomicznym Układem Nerwowym.

 

Dzień 2 – 13 lutego

10:00 – 12:00
Blok 3
. Stawy i więzadła krzyżowo- biodrowe – objawy alarmowe dla późniejszych dysfunkcji dna miednicy ( nietrzymanie moczu itp.), związek z Autonomicznym Układem Nerwowym.

12:00 – 13:00 przerwa

13:00 – 16:00
Blok 4
. Stawy biodrowe- punkty alarmowe związane z dysfunkcją. Kolano- największy donosiciel w ciele.

Kurs prowadzi: Ada Suska

Koszt
800 PLN
(+ 8% VAT)

Napisz na e.jaros@astanga.pl oraz a.bujniak@astanga.pl aby dokonać rezerwacji i otrzymać szczegóły do platności. Napisz w wiadomości czy potrzebna będzie faktura.

Pozostajemy do dyspozycji i do zobaczenia!