fbpx

Aerial Joga

Ikona 1 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Czym jest Aerial Joga?

Wspaniale, że tu jesteś!To pierwszy krok, żeby oderwać się od ziemi i dowiedzieć się czym jest aerial joga.

Aerial joga to stosunkowo nowa technika, która powstała na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych.  Łączy jogę, stretching i pilates z elementami tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemią, w podwieszonych elastycznych, pięknych kolorystycznie szarfach.
Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym bezpiecznym ciężarem ciała i doświadczać pozycji nieosiągalnych z pozycji statycznych na macie. Ten wymiar ćwiczeń nie tylko świetnie uelastycznia ciało, ale i wspaniale rzeźbi mięśnie głębokie.

Czy masz ochotę dosłownie oderwać się od ziemi? Poczuć lekkość ciała, swobodę ruchu? Stanąć na rękach lub na głowie? Poczuć dziecięcą radość z huśtania się?

Właśnie dla Ciebie jest Aerial Joga!

Ta wyjątkowa metoda ćwiczeń w której wykorzystujemy hamak. Aerial zawiera elementy jogi klasycznej, metody pilates, tańca w powietrzu, akrobatyki i rehabilitacji.

Już na pierwszych zajęciach możesz stanąć  na rękach! Zmienisz perspektywę, spojrzysz na świat do góry nogami! Hamak pomaga pokonać grawitację, ponieważ każdy bez względu na zaawansowanie w ćwiczeniach, wiek czy wagę może bez wysiłku cieszyć się z pozycji odwróconych. Myślisz, że to niemożliwe? Przyjdź i przekonaj się jakie to proste! Dziecinnie proste, bo bycie po raz pierwszy od długiego czasu do góry nogami często wywołuje euforię i dziecięcą radość!

Ćwiczenia w odciążeniu mają rehabilitacyjną moc, pomagają bardzo łagodnie przywrócić pełne zakresy ruchowe, a to jest doskonała baza do dalszej bezpiecznej pracy z ciałem.

Jeśli chcesz się wzmocnić, hamak umożliwia pracę siłową i wytrzymałościową z ciężarem własnego ciała.

Jeśli uprawiasz inne sporty, hamak bezwzględnie pokaże wszelkie asymetrie ciała i wskaże kierunek pracy. Równowaga mięśniowa jest podstawą unikania urazów sportowych.

A może potrzebujesz rozciągnięcia, większego rozluźnienia ciała?

Elastyczna tkanina współpracuje z powięzią  mięśniową i uzyskujesz dużo głębszą relaksację niż w tradycyjnym stretchingu. 

Aerial joga jest również doskonałym treningiem dla osób z zaburzeniami równowagi, osłabieniem mięśni posturalnych. Każde ćwiczenie z wykorzystaniem hamaka automatycznie wymusza napięcie mięśni głębokich, a to z kolei przywrócenie poprawnych wzorców ruchowych.

Niesamowite jest to, że Aerial Jogę  można ćwiczyć na różne sposoby, dopasowując ją do swoich potrzeb i oczekiwań.

Każdy potrafi latać, my pomożemy Ci wystartować!

ikona_joga informacje_aerial

Jesteś u nas pierwszy raz?

Zacznij od kursu dla początkujących – cykl 8 zajęć od podstaw.

Ikona 3 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Jak zacząć?

Ścieżka Aerial Jogi to 8 zajęć kursu dla początkujących i kontynuacja praktyki podczas regularnych stałych zajęć wg. rozkładu zajęć. Na stałe zajęcia obowiązują karnety Extra.

Jeśli chcesz tylko jednorazowo wypróbować zajęcia i sprawdzić, czy Ci odpowiadają – dołącz do jednych z zajęć kursu. Szczegóły na recepcji!

Ikona 1 - aerial joga, aerial dance, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z Aerial Jogą?

Zapisz się na najbliższy kurs aerial jogi

ikona_joga co zabrać_aerial

Jak się przygotować, co zabrać?

ikona_joga strój_aerial

Weź ze sobą dopasowany strój do ćwiczeń zakrywający kolana i pachy . Ćwiczymy bez biżuterii, spinek do włosów i zegarków.

ikona_mata do jogi_aerial

Matę do jogi.
Nie masz swojej maty? Nic nie szkodzi, możesz wypożyczyć matę na recepcji (koszt: 5 PLN) lub kupić jedną z naszych ulubionych i ekologicznych mat Jade - również na miejscu.

ikona_joga stopy na macie_aerial

Na zajęciach ćwiczymy boso - obuwie ani skarpetki nie są potrzebne.

Inne zajęcia w Astanga YOGA STUDIO