Ashtanga Yoga

Ikona 1 - aerial joga, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Czym jest Ashtanga?

Ashtanga Vinyasa joga to dynamiczna odmiana jogi, której dobroczynny wpływ zawdzięczamy połączeniu ruchu z oddechem. Stanowi podstawę praktyki jogi w naszym studio.

Ashtanga Vinyasa Joga to serce i baza dla kursów dla początkujących i średnio zaawansowanych, prowadzących do samodzielnej praktyki w stylu mysore – pod okiem nauczyciela. Stała sekwencja, której uczymy na kursach dla początkujących, pozwala każdemu od podstaw poznać i nauczyć się praktyki jogi. W miarę samodzielnego, stałego rozwojui regularnych zajęć ze wskazówkami nauczyciela, praktyka jogi pozwoli cieszyć się rosnącą wytrzymałością, elastycznością ciała, siłą i koncentracja umysłu.

Jesteś u nas pierwszy raz?

Nigdy wcześniej nie ćwiczył_a_eś jogi lub wracasz na matę po dłuższej przerwie? Na podstawie wielu lat doświadczeń w uczeniu jogi (AYS istnieje od 2005) stworzyliśmy Ścieżkę Jogina – przystępny, kilkuetapowy proces nauki.

Ikona 3 - aerial joga, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Jak zacząć?

ŚCIEŻKA JOGINA - sprawdź na jakiem etapie jesteś.

Kurs jogi dla Początkujących jest warunkiem uczestnictwa w innych zajęciach asztanga jogi. To podstawa i punkt startowy na ścieżce jogina. Kurs obejmuje 8 spotkań, które pozwolą poczuć się komfortowo na wszystkich zajęciach. Na kursie nauczysz się powitań słońca, pozycji stojących oraz prawidłowego oddechu w trakcie praktyki. Po ukończeniu kursu zapraszamy Cię na cykl zajęć dla początkujących (na co najmniej  8 zajęć), gdzie usystematyzujesz swoją wiedzę i zapoznasz się nowym materiałem. Po nim będziesz mógł rozszerzyć swoja wiedzę na zajęciach dla średniozaawansowanych.

Zajęcia początkujących to cykl co najmniej 8 zajęć, na których usystematyzujesz swoją wiedzę z Kursu dla Początkujących. Jest on konieczny, aby wziąć udział w zajęciach dla średnio zaawansowanych.

Kurs dla średnio zaawansowanych to sposób na kontynuację nauki w formie kolejnego miesięcznego kursu, obejmującego 8 spotkań. Na kursie rozwiniesz swoją praktykę, nauczysz się pozycji siedzących pierwszej serii (do navasany) oraz tego jak przygotować swoje ciało do bardziej wymagających pozycji. Po tym cyklu możesz uczestniczyć w zajęciach Vinyasa oraz Serii Prowadzonej.
Warunkiem uczestnictwa w kursie dla średniozaawansowanych jest wcześniejsze uczestnictwo w Kursie dla początkujących oraz cyklu co najmniej 8 zajęć dla początkujących. 

Vinyasa to dynamiczne zajęcia dla średnio zaawansowanych. Na Vinyasa zapraszamy jeśli ukończyłeś kurs dla początkujących uczestniczyłeś w cyklu co najmniej 8 zajęć dla początkujących oraz  cyklu 8 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych. Aby przejść do kolejnego kroku zapraszamy do uczestnictwa w 8 zajęciach Vinyasa. 

Wprowadzenie do Mysore to cykl 8 zajęć, na których stopniowo nauczysz się jak praktykować samemu. Nauczyciel sukcesywnie przygotuje Cię i oswoi z nowym rodzajem praktyki, która wymaga większej uważności i skupienia. Do zajęć możesz dołączyć po ukończeniu kursu dla początkujących, kursu dla średniozaawansowanych oraz po ukończeniu cyklu 8 zajęć Vinyasy. 

Mysore to praktyka własna z nauczycielem, podczas której nauczyciel obserwuje, koryguje oraz nadaje kierunek Twojej praktyce. Uzupełnieniem regularnej praktyki w stylu Mysore są zajęcia Pierwszej Serii Prowadzonej. To pierwsza seria prowadzona przez nauczyciela. Te zajęcia przeznaczone są również dla tych uczestników, którzy znają pierwszą serię do połowy (nie brali udziału w kursach, ale znają sekwencje). 
W zajęciach Mysore i Seria Prowadzona możesz wziąć udział po ukończeniu Kursu dla Początkujących, cyklu co najmniej 8 zajęć dla początkujących, cyklu 8 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych oraz 8 zajęć Vinyasa.

Ikona 1 - aerial joga, ashtanga joga, joga rozciągająca i księżycowa

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Zapraszamy do zapisania się na nasze kursy dla początkujących lub średniozaawansowanych– wybierz ten, który pasuje Ci najbardziej!

Nie wiesz co wybrać?

 Jeśli wolisz praktykować nieregularnie, łagodną formę jogi, bez Ścieżki Jogina i kursów
– zapraszamy na zajęcia jogi Rozciągającej i Księżycowej lub inne zajęcia

Jak się przygotować/Co zabrać?

Wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń.

Matę do jogi. Nie masz swojej maty? Nic nie szkodzi, możesz wypożyczyć matęna recepcji (koszt: 5 PLN) lub kupić jednąz naszych ulubionych i ekologicznychmat Jade - również na miejscu.

Na zajęciach jogi ćwiczymy boso- obuwie ani skarpetki nie są potrzebne.

Inne zajęcia w Astanga YOGA STUDIO